0

MicroStrategy Tekrardan Bitcoin yatırımı yaptı

MicroStrategy’nin elinde 90.859 BTC bulunuyor. Şirket CEO’sunun açıklamasına göre ortalamasının 24.063 dolar olması şirketin şimdiden yatırımını ikiye katladığını göstermekte. Alım yapılan fiyat itibarıyla 2,186 milyar dolarlık harcama yapan Microstrategy, bunu kısa sürede 4 milyar doların üzerine taşıdı.

Açıklama göre şirket CEO’su 1 Mart 2021 tarihinde 45,710 dolar ortalama ile 15 milyon dolarlık daha bitcoin yatırımı yapıldığını söylemekte. Bu işlem piyasaya pozitif bir algı yaratacığını fiyat artışından belli oluyor. Bitcoin fiyatının kısa sürede 50.000 dolar üstüne çıkmasını sağlayabilir.

Aslında Bitcoin fiyatının her sert düşüşünde bunu fırsata çeviren bir veya birden çok kurumsal şirketin olduğu biliniyor. MicroStrategy’nin de alım yaptığı düşüş öncesinde Bitcoin fiyatının 38.000 dolara kadar düşüşü, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık alımına fırsat verdi. Daha sonra ise Bitcoin’in kısa sürede 58.000 dolara kadar çıktığı ralli başladı.

Bu piyasada algının ve büyük yatırımcılarının rolü çok fazla olduğu için işlemlerinizi stoplu ve dikkatli açmalısınız. Unutmayın bu piyasada kazanabilmek için bir başkasının kaybetmesi gerekiyor. kaybeden sizler olmamalısınız 🙂

Diğer güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar