2

Bitcoin satışı bitti mi? Devam mı edecek ?

Bitcoin’in fiyatı üçüncü kez 28 Şubat’ta 44.000-44.500 dolarlık destek seviyesine düştü.

BTC / USDT çifti, Binance borsasında 43.800 $ ‘ın altına indi ve yazı yazılırken tekradan 44.100 $’ ın üzerine çıktı.

BTC / USDT 4 saatlik grafiği (Binance).

Bazı analistler, fiyattaki son düşüşün arkasındaki neden olarak madencilerin satışlarındaki artışa dikkat çekti.

Bir diğer analize göre BTC’nin zincirde taşınan kâr oranını belirleyen ölçüt olan Bitcoinin Harcanan çıktı kâr oranı Bitcoin’in Spent Output Profit Ratio (SOPR) SOPR göstergesinin mucidi olan on-chain araştırmacı Renato Shirakashi tarafından açıklandığı gibi, bu indikatör gerçekleşen değeri oluşturulan her çıktının dolar değerine böler. SOPR 1’in altına düştüğünde, bu durum BTC sahiplerinin piyasa düşüşü sırasında zararla BTC’lerini nakite çevirdikleri anlamına gelir.

SOPR KAYNAK DecenTrader/Twitter @PositiveCrypto

SOPR’nin yeşile döndüğünde en son beş ay önce Bitcoin’in 10.000 dolar civarında işlem yaptığı zamandı. O zamanlar BTC’nin yeni bir boğa piyasasını tetiklemesinde önemli bir engeldi. O zamandan beri, fiyat beş kattan fazla artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 $ seviyesine yükseldi. SOPR tekrardan bu seviyelere geldi grafikte yeşil kısıma döndü bu da satış yapan cüzdanların artık zararla satıldığı anlamına geliyor. Bu, boğa piyasasında güçlü bir satın al sinyalidir.

Bununla birlikte piyasa kripto para birimleri ve genel olarak tüm piyasalar için tarihsel olarak düşüş gösteren Mart ayına girerken, birçok yatırımcı dikkatli olmaya devam ediyor.

Bitcoin 40.000 dolar destek altına inmediği sürece halen boğanın devam edeceğini görüşü devam etmek de unutmayın bu piyasada, korku satışı yapmak en büyük hatalardan birisi öncelikle kendi destek ve direnç noktalarınızı oluşturmalısınız. En önemlisi Stop loss kullanmalısınız. Stop loss sizi düşüşten koruyacak ve paranızı kaybetmenize bir nevi engel olacaktır. Konumuzu burada güzel bir söz ile sonlandırıyoruz.

“Herkes satarken, siz satın alın; herkes satın alırken, siz bekleyin. Bu sadece çekici bir slogan değil, başarılı bir yatırımın temel esasıdır.”

Jean Paul Getty

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
2 Yorum
Eski
Yeni Oy
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
Hamza
Hamza
28 Şubat 2021 20:50

Söz gaza getirdi şimdi all in girsem kim şuclu