0

Genesis, ABD’de İnceleme Altına Alındı

Alabama menkul kıymetler komisyonu başkanı Joseph Borg, Alabama’nın ve diğer birkaç eyaletin Genesis ve diğer kripto şirketlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediklerinin yanı sıra, şirketin bireysel yatırımcılarıyla olan bağlarını da soruşturduğunu söyledi.

Konu hakkında konuşan Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu Direktörü Joseph Borg, Genesis ve diğer şirketlerin kendi eyaletlerinde ikamet edenleri uygun kayıtlara sahip olmadan ‘kripto menkul kıymetleri’ne yatırım yapmaya ikna edip etmediklerine odaklanan bir soruşturma açtıklarını söyledi. Borg, soruşturulan diğer şirketlerin adını vermezken soruşturmaya kendi kurumu ve birkaç eyaletin dahil olduğunu ifade etti.

Genesis Nedir? Neden Önemli?

Genesis, içinde CoinDesk ve Grayscale Investments gibi iştirakleri de barındıran kripto endüstrisinin en önemli şirketlerinden Digital Currency Group’a (DCG) bağlı kripto kredi şirketidir. Digital Currency Group’un yan kuruluşu Grayscale Investments, 50 milyar dolarlık yönetimiyle dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden biri. Grayscale Investments’ın amiral gemisi Grayscale Bitcoin Trust ise dünyadaki en büyük bitcoin fonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Genesis, ortadaki en büyük borç veren şirket olarak herkese borç dağıtıyor ve teminat olarak kripto gösteriyorsunuz ve havuzdan para çekmiyorsunuz. Eğer genesis iflas ederse, burada borç veren başka büyük kuruluş yok. Borç veren yoksa kredi de yok piyasa yapıcılar paralarını havuzdan çekmek zorunda kalabilirler bu durum ise boş tahtalar anlamına gelir. Genesis kripto para piyasası için önemli bir yer tutuyor. Likidite krizi yaşayan ve 1 milyar dolar arayışında olan Digital Currency Group’un zayıf olduğu bilinmekle birlikte durumun ne kadar kötü olduğu ve şirketin iflas edip etmeyeceği hakkında henüz net bilgiler bulunmuyor. Kripto topluluğu arasında Digital Currency Group’un iflas bayrağı çekmesi durumunda tüm kripto para piyasasının bu durumdan darbe alacağı ve Bitcoin’in değer kaybedeceği anlamına gelmektedir.

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar