0

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, Dolandırıcılıktan Suçlu Bulundu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından, Manhattan Federal Mahkemesinde bir aydır devam eden davada jüri karara vardı. Mahkeme, FTX‘in kurucusu Sam Bankman-Fried’ı suçlu buldu.

Sam Bankman-Fried, federal hapishanede 110 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Adalet Bakanlığı’nın FTX çöküşünde Sam Bankman-Fried’ın rolünü incelemesi sonucunda FTX kurucusu tutuklanmıştı. İflas için başvuru yaptığı süreçte, Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’ın yüz milyonlarca doları başka bir yere aktarıp aktarmadığını ortaya çıkarmak istedi. Şirket, fonlardan 600 milyon dolar kaybolduğunda hacklendiğini iddia edilmişti. Bakanlık, FTX’in yan kuruluşu Alameda Research’e fonları aktararak yasaları çiğneyip çiğnemediğini de araştırıp kararını verdi.

Sam Bankman-Fried’ın suçları 

Sam Bankman-Fried, FTX müşterilerine karşı para transferi sahtekarlığı, Alameda Research’e kredi verenlere karşı para transferi sahtekarlığı, her iki kesim için de para transferi sahtekarlığı yapmak üzere komplo kurmak, FTX müşterilerine karşı menkul kıymet ve emtia dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak ve kara para aklamak için komplo kurmakla suçlandı. Sam Bankman-Fried’ın 28 Mart 2024 tarihinde mahkum edilmesi planlanıyor.

Sam Bankman-Fried’ın suçlu bulunması, kripto para piyasası için önemli bir dönüm noktası. Bu karar, kripto para borsalarının ve yöneticilerinin daha sıkı bir şekilde denetleneceğini gösteriyor.

Güncel kripto para haberleri ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Güncel Kripto para haberleri için “Güncel kripto para haberleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar