0

FED Başkanı Konuştu, Bitcoin Düşüşe Geçti!

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşten yeni yeni toparlanan Bitcoin yine benzer bir sebepten düşüşe geçti. Son 1 saat içerisinde %2, 24 saat içerisinde %6 çakılan lider kripto para birimini bu seviyeye çeken ise ABD ve FED Başkanı Jerome Powell oldu.

bitcoin düşüş geldi

FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamada hedeflere ulaşmanın halen çok uzağında olduğu ancak bunlara ulaşma konusunda oldukça bağlı olunduğu vurgulandı. İşsizlikte ciddi bir artış olmasının faizleri arttırmak için geçerli olmadığını ifade eden Powell, 2021 yılı için tam istihdam seviyesine ulaşmanın mümkün olmadığını vurguladı.

Şu an için yüksek enflasyon olmadığını ancak ekonomi eski haline dönmeye devam ettikçe bunun artacağını belirten Powell, ellerindeki bütün araçları kullanacaklarının da garantisini verdi. Faiz arttırma konusunda da açıklamalarda bulunan ünlü ekonomist, para politikasında sıkılaşma öncesinde ele alınması gereken daha önemli konular olduğunu belirtti.

Bitcoin Düşerken DXY Yükseldi

Powell’ın bu açıklamaları ile tahvil piyasaları yeniden hareketlendi ve 10 yıllık abd hazine tahvillerinin faizi %1,50 seviyesinin bile üzerine çıktı. Düşük enflasyonun küresel çapta da yakın zamanda değişmeyeceğini belirten Powell, piyasalara net bir mesaj verdi. Bu mesajda faiz arttırımının yakın zamanda gerçekleşmeyeceği ancak kademeli bir şekilde devam ettirileceği ortaya çıktı. Powell’ın konuşması sonrası ABD 10 yıllıkları ve DXY’de (Dolar endeksi) sert yükseliş gözlendi.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar