0

Ethereum Merge Nedir? Ne Zaman Çıkacak?

Ethereum Merge Nedir?

Bilindiği gibi üzere Bitconin blok zincir ağında olduğu gibi Ethereum blok zincir ağı da Proof of Work (PoW) konsensüs modelinden besleniyor. Bu konsensüs modelinin kripto dünyasının iki devi tarafından kullanılmasının nedeni ise Proof of Work (PoW)’ün son derece kararlı ve sistematik çalışması. Ancak bununla birlikte PoW’un verimliliği bir hayli tartışma konusu. Ethereum bu nedenle uzunca zamandır Proof of Work (PoW) konsensüsünden  Proof of Stake (PoS) konsensüsüne geçişi planlıyor. Bu geçiş ise Ethereum Merge olarak adlandırılıyor. 

Ethereum Merge operasyonunun tamamlanmasıyla birlikte Ethereum 1.0’dan Ethereum 2.0’a geçilmiş olacak. Ethereum 2.0’ın da Ethereum 1.0’a oranla %99.95 daha az enerji tüketmesi bekleniyor. Bu oranın yakalanması durumunda muazzam bir enerji tasarrufu da sağlanmış olacak. Ethereum Merge’in vadettiği bir diğer önemli gelişme de Ethereum üzerinden yapılan işlem maliyetlerinin düşecek olması. Bu da kripto dünyasında sevindirici bir gelişme olarak karşılanıyor. 

Ethereum | airdropturkiyecom

Ethereum Merge’den Sonra Ne Değişecek? 

Enerji tüketiminin azalması ve işlem maliyetlerinin dışında aslında Ethereum Merge çok sayıda önemli gelişmeyi de beraberinde getiriyor. Bu önemli gelişmelerden biri de Ethereum Merge’in Sharding ile beraber gelecekteki ölçeklenebilirlik güncellemelerine de zemin hazırlaması. Bu anlamda Ethereum Merge’in bir anlamda gelecek vizyonu da taşıdığı söylenebilir. Bir diğer önemli hususta yapılacak birleştirme sonrasında Ethereum’un Bitcoin’den daha düşük bir enflasyona sahip olacağı. Aynı zamanda Ethereum blok zincirinin de daha güvenli bir konuma yerleşeceğini belirtelim. Totalde Ethereum ağının yaşayacağı tüm değişiklikler ve yenilikler neticesinde daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekmesi de bekleniyor. 

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar