0

Avalanche (AVAX) Neden Düşüyor?

Avalanche (AVAX) nedir?

Avalanche, merkeziyetsiz bir sisteme sahip. Bunun yanında finansal varlıklar ile kripto para işlem platformları ve diğer kripto para hizmetleri için güvenli ve pratik bir yapı sunmayı amaçlayan bir ağ. Ava Labs’in CEO’su Cornell Üniversitesi Profesörü Emin Gün Sirer, Eylül 2020‘de kurdu. Avalanche, izin gerektiren özel ve izin gerektirmeyen genel blok zincirlerini tek bir ağda topluyor. Diğer ağlardan farklı olarak, tek zincirden ilerlemek yerine diğer unsurları birer alt ağ olarak birleştiriyor. Konsensüs yapıya sahip olan ağ, Slash, Snowflake, Snowball ve Avalanche olmak üzere dört aşamadan oluşuyor.

Avalanche (AVAX) Neden Düşüyor?

Avalanche (AVAX) ne yazık ki kripto para piyasasında düşüş sinyallerinden en çok etkilenen kriptolardan biri. Öyle ki Bitcoin’de (BTC) yaşanan düşüşlerden AVAX oldukça fazla etkileniyor. Bu noktada Bitcoin’e oldukça endeksli durumda. Diğer taraftan yaşanan son düşüş, ne yazık ki kötü bir nedene dayanıyor.

Kısa bir süre önce Binance kurucusu tweetine göre üzere Avalanche hakkında oldukça kritik bir iddia gündeme geldi. CryptoLeaks tarafından paylaşılan iddialara göre Ava Labs, ABD hukuk şirketiyle AVAX ve hisse senedi karşılığında rakiplerine dava açmak için “gizli bir anlaşma” yaptı. Bu da AVAX neden düşüyor sorusunun en net cevabı oldu.

Bu iddialar Ava Labs’in CEO’su Emin Gün Sirer tarafından sert bir şekilde reddedildi. Ancak bu iddialar fiyatlara oldukça kötü bir şekilde yansıdı. 23.86 dolardan fiyatlanan AVAX, haberlerin paylaşılması sonrası 17.48 dolara kadar geriledi. Yazımı yazdığımız sırada 18.90 seviyesinde işlem görmektedir.

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar