0

Bitcoin’de Yeni Zirve Gelecek Mi ?

Bitcoin, yazı yazılırken 57.500 dolardan işlem görüyor. Etrafta çok fazla yükseliş haberi olsa da, mesele şu ki, fiyat daha önce ki tepe noktası olan 58.350 noktası aşılmadığı gözükmekte. Bu yüzden henüz bitcoin için yeni bir yükseliş trendine girdi dememiz pek doğru gözükmüyor. Bir çok kurumsal yatırımcının sayesinde bu artış devam etmekte, fakat hala aşılmamış bir kaç nokta bulunmakta. Burada ikili tepe formasyonu olması da bir seçenek fiyatın yukarı yönde devam etmesi sizi sevindiriyor olabilir fakat temkini elden bırakmamanız gerekmekte.

İkili tepe formasyonu nedir?

Çift tepe ya da ikili tepe olarak adlandırılan formasyon, teknik analistlerce güçlü bir yukarı trendin sonuna gelindiğinin habercisi olduğu varsayılır. Önemli bir zirve seviyesinden dönülmesiyle beraber daha önce harekete katılamayan yatırımcıların da tekrar yükseliş olacağı ve trendin devam edeceği beklentisi ile piyasaya girmesi fiyatları bir önceki tepeye yakın bir seviyeye kadar taşır, fakat bir önceki tepede yaşanan sert satış ikinci tepeyi de önemli bir direnç haline getirmesinin ardından alıcıların bu noktada isteksiz olması fiyatları tekrar destek seviyesine çekmesi ile oluşur.

Goldman Sachs, dijital para kullanımında “patlama” bekliyor

New York menşeili ünlü ABD yatırım bankası Goldman Sachs, yöneticilerinden John Waldron, kripto para birimlerine yönelik müşteri taleplerinin artış gösterdiğini söyledi. Waldron COVİD-19 pandemisinin kripto paraynın benimsenme ve uyum aşamalarını hızlandırdığını ve yakında bir “patlama” beklediğini vurguladı. Waldron; En büyük Wall Street bankalarından biri şu anda, müşteri taleplerini karşılama ile kripto para regulasyonlarına uyum konusunda bocalıyor. Waldron ayrıca, Goldman’ın, şu anda yeni oluşan varlık sınıfına nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda, dünya çapındaki düzenleyici kurumlar ve merkez bankaları ile görüşmelerde bulunduğunu açıklıyor.

Bitcoin yükselmeden hemen önce dev kurumsal alımlar

Bunu daha önceki yükseliş sırasında da görmüştük. Bir çok kurumsal yatırımcı satın almasıyla 11.000 dolarlardan hızla bir artış gerçekleşerek 2017’den sonra Bitcoin yeni ATH yapmıştı. Bu son günlerde kurumsal yatırımcılar bitcoine yönelmiş durumda buda küçük yatırımcıları korkutarak yeni ATH’ye zemin hazırlıyor olabilirler. Bunlardan son günlerde gerçekleşen bir kaç kurumsal yatırımcı listesi paylaşacağım.

Norveç’li firmadan Bitcoin alımı

Norveç enerji ve yatırım firması Bitcoin ve kripto para girişimleri için 58 milyon dolar ayırdı. Norveç menşeili Aker ASA firması, bünyesinde, bilançosunda Bitcoin bulunduracak ve kripto alanında iş yapan şirketlere yatırım yapacak yeni bir şirket kurdu. Oslo borsasında listelenen Aker ASA 6 milyar dolarlık bir holding. Holdingten pazartesi yayımlanan bir basım duyurusu ile holding bünyesinde, Seetee AS isimli Bitcoin yatırım şirketi kurulduğu ilan edildi.Yeni kurulan Seetee, kripto alanında farklı ortaklıklara ve özellikle de Bitcoin madenciliğine girmeyi hedefliyor. Öte yandan, Seetee’nin Blockstream ile çoktan bir anlaşmaya vardığı da bildiriliyor.

Blockstream CEO’su Samson Mow, Bitcoin altyapı firmasının BTC madenciliği ve farklı bazı diğer konularda Seetee ile yakın bir şekilde çalışacaklarını açıkladı.Öte yandan bilindiği üzere Norveç hükumeti, Kasım 2018’te ülkede Bitcoin madenciliğine uygulanan sübvansiyonları kaldırdı. Bununla birlikte, ucuz elektrik fiyatları nedeniyle, Norveç, küresel hash oranı dağılımına önemli katkıda bulunmaya hala devam ediyor. Aker holding, varlıklarının tamamını BTC olarak tutması beklenen şirket için 500 milyon Norveç kronu, yaklaşık 58 milyon ABD doları sermaye ayırdı.

Bununla birlikte, Seetee resmi twitter hesabından cuma günü atılan bir tweetle, 1170 BTC satın alındığı ilan edildi.

Hong-Kong menşeili firmadan BTC ve ETH alımı

Hong-Kong menşeili teknoloji firması Meitu bugün yaptığı açıklamada, şirketin toplam 40 milyon dolar değerinde, Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurdu.Meitu’dan Hong-Kong Menkul Kıymetler Borsasına yapılan açıklamada şirketin, 05.03.2021 tarihinde BTC ve ETH alımı yaptığı ilan edildi. Böylelikle Meitu, kripto para yatırımı yapan halka açık ilk Çin firması oldu. Meitu, 15.000 adet ETH ve 379,12 adet BTC satın aldı. Satın alımın toplam olarak 40 milyon dolar değerinde olduğu duyuruldu.

En fazla Bitcoin sahibi halka açık şirketler

1-MicroStrategy inc. 40,824 BTC
2-Galaxy Digital Holdings 16,651 BTC
3-Square inc. 4,709 BTC

İlerleyen günlerde bitcoin için yön belirlenecektir. Herhangi bir ters harektte riskinizi azaltmak için stoploss kullanmayı ihmal etmeyiniz. Unutmayın bitcoin arttı, artık düşmez gibi bir kaygıya kapılmayın. Bu piyasada her şey olabilir ve her zaman en kötüsüne hazırlıklı olmalıyız 🙂

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar