0

TRUST WALLET NEDİR?

Son zamanlarda bolca paylaştığımız ama açıklama yapmadığımız

Trustwallet Nedir? Ne zaman ortaya çıktı ?

Bu yazımızda bunlara değineceğiz. Öncelikle Trustwallet üye olmak için buraya tıklayınız.!!!

Daha çok kişi Kripto paraları ve merkeziyetsiz uygulamaları kullanmaya başladıkça, bunlara erişmek için basit ve güçlü yolların olması her zamankinden daha önemli hale geldi. İster yatırım,  ister ödeme yapma ya da DApp’ler kullanımı gibi farklı ilgi alanlarınız olsun, farklı aktiviteler için farklı çözümlerin olması çok kısa sürede çok zahmetli hale gelebilir. İşte bu noktada Trust Wallet gibi kullanım kolaylığı sunan hepsi bir arada paketler size yardımcı olur. 

Geleneksel finansal piyasaların aksine kripto dünyası hiçbir zaman uyumaz. Değişken bir doğaya sahip olduğu için bu dünyada koşullar anında değişebilir. İşte bu yüzden kaynaklarınıza erişiminizin sürekli ve kesintisiz olması gerekir. Tamamen merkeziyetsiz olan Trust Wallet, token ve coinlerinizi idare edebilmeniz için size basit bir uygulama verir ve aynı zamanda özel anahtarlarınızın kontrolünün tamamen sizde olmasını sağlar. Trust ile piyasadaki tokenların büyük çoğunluğunu depolayabilirsiniz ve her an yeni projeler ve blokchainler de kullanılabilir olanlara eklenmekte. Trust’s Universal Wallet (ya da çoklu-coin wallet) tüm varlıklarınız için size bir yedekleme hakkı tanıyarak cüzdan idaresini basitleştirir. Ve tabiki de Trust merkeziyetsiz borsalar ile gayet başarılı şekilde çalışır. 

Trust Wallet merkeziyetsiz internetin Dapp’larını sorunsuz bir şekilde ve güvenle keşfetmenize izin veren dahili bir Web3 browser içerir. Blokchain yeni ve komplike bir teknoloji olduğu için Trust Dapp Marketplace’e size yol göstermesi konusunda güvenebilirsiniz. Burada titiz kalite ve güvenlik standartlarına uyan merkeziyetsiz uygulamalar bulunur ve en üst seviyede performans göstermek için optimize edilmişlerdir. 

Binance Trust Wallet’ı 31 Temmuz 2018’de satın almıştır. Bu süre zarfında TrustWallet global olarak hizmet vermekte ve oldukça güvenilir bir cüzdan olarak kendine yer bulmakta. Ayrıca TrustWallet’in gelecekte daha çok yer bulacağına inanıyoruz kriptopara artık istemesek bile hayatımız bir parçası ve olmaya devam edecek peki

TrustWallet Ne zaman ortaya çıktı ?

Trust Wallet kurucusu Viktor Rahchenko basit bir misyonla işe başladı kriptoyu dünyadaki herkes için erişilebilir kılmak, kullanıcıların paralarının kontrolünü kendi ellerinde tutabilmesini ve merkeziyetsiz hizmetlere kayıt olmadan erişebilmesini sağlamak. Bugün DeFi hareketi hızlı bir yükselişte ve Trust Wallet’ın misyonu her zamankinden daha da önemli.

Viktor’un teknolojiye her zaman ilgisi vardı, fakat ana vatanı Ukrayna’dan ayrılıp ABD’ye gelmesiyle yeni bir konuya daha ilgi duymaya başladı: kodlama. Ölçeklenebilir yazılımlar geliştirmek yeni tutkusu haline geldi. Viktor, bu tutkusunu kanalize ederek geliştirme yapmaya başlamakta kararlıydı. Geliştirdiği ilk büyük ürün, komşusuyla sohbet ederken fark ettiği bir soruna yönelikti. Konu basitti: kamyon şoförleri park yeri bulma konusunda hep zorlanıyordu.

Viktor ve kurucu bir ortak bu sorunu ele aldı ve ilk olarak kamyon sürücülerinin park yeri, durak noktası, bekleme istasyonu ve benzeri birçok şey bulmak için kullanabileceği bir uygulama yarattı. Doğal olarak, zamanla yeni sorunlar ortaya çıktıkça bu ürün gelişti ve ölçeklendi. Fonlama turunda 20 milyon USD toplandı ve nihayetinde Viktor çözülecek diğer sorunların peşine düştü. Viktor ayrıldıktan sonra şirket satıldı ve halen farklı bir işletme bünyesinde faaliyet göstermeye devam ediyor.

Kriptoyla tanışma

Kriptodaki herkesin bir keşif hikayesi vardır ve Viktor da bu konuda istisna değil. Viktor, 2012 yılında kendisiyle aynı sitede yaşayan bir kişinin Bitcoin kullanarak internetten nasıl uyuşturucu satın aldığını ona göstermesiyle kriptodan ilk kez haberdar oldu. O zamanlar bu yeni ödeme yöntemi hakkında bilgi edinmek modaydı, fakat konuya fazla ilgi göstermedi.

2014’te Viktor’un arkadaşlarından biri BRD cüzdanına katıldı. O zamanlar kripto para dünyasında pek fazla kişi yokken Viktor’un arkadaşı bu dünyanın tam içindeydi. Viktor doğal olarak arkadaşından kripto paralar ve neden önemli oldukları hakkında birçok bilgi edindi. Bunun sonucunda Viktor, ICO zamanlarında bir miktar Ethereum satın aldı, fakat daha sonra bunların varlığını unuttu.

Kısa bir süre sonra Viktor, birçok kripto buluşmasının yapıldığı Devcon’da arkadaşlarına eşlik etti. Viktor burada kripto para hakkında daha fazla bilgi edindi ve daha önce satın aldığı Ethereum’ları hatırladı. Bu yolculuk sayesinde Viktor, kripto paralarla gerçek anlamda ilgilenmeye başladı. Çok geçmeden birçok farklı ICO’ya katılır hale geldi ve yeni bir sorun keşfetti: sahip olduğu tüm ERC-20 tokenlarını idare etmenin kolay bir yolu yoktu.

Bir mobil geliştirici için bu sorunun doğal çözümü bir şey inşa etmekti. 2017 yılında Viktor, Ether ve ERC-20 tokenlarını gönderebilen ve alabilen açık kaynaklı mobil bir kripto cüzdanını yaklaşık üç hafta içinde geliştirdi. Arkadaşlarını ve ağını bu uygulamayı indirmeye teşvik etti ve kısa süre sonra 200’den fazla kullanıcıya ulaştı. Trust Wallet’ın ilk kullanıcıları, adresinizle bağlantılı tüm ERC-20 tokenlarını bulan ve gösteren “automagically” (otosihirli) tokenlar özelliğini çok sevdi. O zamanlar bu, oyunun kurallarını değiştiren bir özellikti. Diğer kripto cüzdanları bu özelliğe sahip değildi.

Trustwallet kısaca hayatımızda daha çok yer bulacağa benziyor üye olarak referans ile Trustwallet Tokeni kazanabilirsiniz üye olmak için tıklayınız!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar