0

Tron x USDD $TRX Airdrop Fırsatı

Airdrop sonuçları açıklanmıştır. Buradan detaylara ulaşabilirsiniz. Twitter sayfamızı takip etmeyi unutmayınız 🙂

Tron ağının stablecoini olan $USDD coin airdrop yapıyor.

Toplam 100,000 $TRX coin, çekilişle 300 kişiye dağıtımı yapılacaktır.

Son katılım tarihi : 7 Mayıs 2022

Tron cüzdan kodu istemekte, Tronlink cüzdan kodunu kullanabilirsiniz.

Gleam üzerinden çekilişe katılabilirsiniz. USDD coin gleam linki için tıklayınız.

USDD Coin Nedir?

TRON DAO, resmi Twitter hesabı üzerinden merkeziyetsiz stablecoin’ler rekabetine katılacağını duyurdu. USDD, 5 Mayıs 2022 günü TRON ağında piyasaya sürülecek. Merkeziyetsiz algoritmik stablecoin USDD, ABD dolarına sabit olacak.

Tweetin devamında, USDD‘nin matematik ve algoritmalar uygulayarak finansı herkes için erişilebilir hale getireceği söyleniyor. Herhangi bir merkezi varlığa dayanmadan kalıcı olarak var olacağı belirtilen USDD için tweet dizisi “Dünya çapındaki yedi milyar insanın tamamı için daha fazla özgürlük için birlikte çalışalım!” şeklinde sonlanıyor.

Başta da söylediğimiz gibi en değerli stablecoin’ler listesinin üçüncü sırasında UST yer alıyor. CoinGecko‘nun verilerine göre, 17,9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan UST’nin hemen üzerinde 49,8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip USDC yer alıyor. Lider stablecoin ise 82,9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan USDT.

Stablecoin Nedir?

Stablecoin, diğer kriptolardan daha fazla istikrar sağlamak için oluşturulmuş bir kripto para birimi türüdür. Diğer kripto para birimlerinin sağlamış olduğu pek çok avantajı sunan Stablecoin’in tek temel farkı değişken olmamasıdır.

Stablecoin’ler istikrarlı olacak şekilde tasarlanmış bir değere sahip olması bakımından güvenli liman halindedir. Bu da dalgalanan kripto para birimlerinin aksine herhangi bir kayıp riskine sahip değildir.

Kullanılmasını bir başka nedeni de blok zincirinde çalışmaları bakımından sürekli olarak çalışması oluyor. Alım satımlarda da sık sık kullanılan Stablecoin’ler, pek çok işlemde de kullanılıyor.

Diğer güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için Güncel Airdroplarsayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar