0

Solana (SOL) Coin Neden Yükseliyor?

FTX çöküşü ile birlikte FUD’a kapılan ve piyasanın geri kalanına oranla çok daha hızlı değer kaybı yaşayan Solana, tekrardan toparlanmaya başladı. SOL coin, CoinMarketCap verilerine göre son yedi günde yaklaşık %20’den fazla değer kazandı.

Son dönemde Solana, yükselişi ile dikkat çekiyor. Bu yükselişin büyük bir kısmının, kurumsal yatırımcıların Solana’ya olan ilgisinden kaynaklandığı söylenebilir. Kurumsal yatırımcıların, Solana’nın hızlı ve düşük maliyetli işlem yapma yetenekleri ile öne çıkan bir blockchain platformu olduğunu görmesi, bu artışın arkasındaki ana nedenlerden biri olarak görünüyor.

32,50 doların altına sarkan SOL coin birkaç günde tekrardan bu direncin üzerine atmayı başardı. Yazımızı yazdığımız sırada 38 dolardan alıcı bulan major coin önündeki kritik nokta olan 40 – 45 dolar aralığını test etmek isteyecektir. BTC’nin 30 bin dolara doğru gevşemesi SOL’ü yavaş yavaş alt seviyelere çekebilir. Bu tür bir durumda sırasıyla 34 – 29 dolara kadar düşüşler yaşanabilir. CoinGlass’tan alınan veriler, son 48 saat içinde Solana’da 4.3 milyon dolardan fazla short pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor.

Solana Neden Yükseliyor?

Bu yükselişin büyük bir kısmının, kurumsal yatırımcıların Solana’ya olan ilgisinden kaynaklandığı söylenebilir. Solana, hızlı işlem onayları ve düşük işlem ücretleri sunan bir blockchain platformu olarak öne çıkmaktadır. Bu özellikler, özellikle kurumsal yatırımcılar için önemlidir, çünkü işlem maliyetlerini düşürmek ve işlem hızını artırmak, büyük yatırımcılar için karar verme süreçlerini etkileyebilir. Solana’nın performansı ve ölçeklenebilirliği, bu platformun kurumsal dünyada tercih edilmesine neden oluyor.

Proje ile ilgili son gelişmelerde ise Solana Labs, geçen hafta ilk aşamadaki Web3 girişimlerini fonlamak için Solana Incubator programı başlattığını duyurdu. Solana Incubator programı, Solana Labs tarafından başlatılan bir girişim hızlandırma programıdır. Bu program, Solana blok zinciri üzerinde yenilikçi çözümler geliştirmek isteyen girişimlere destek sağlamak için tasarlanmıştır.

Kurumsal yatırımcıların Solana’ya ilgisi, aynı zamanda platformun DeFi (Merkezi Olmayan Finans) ve NFT (Non-Fungible Token) ekosistemlerine olan katkılarıyla da artıyor. Bu alanlar, büyük şirketlerin ve finansal kuruluşların yeni fırsatlar ve gelir kaynakları aradığı yerler haline geliyor. Solana, bu alanlara hızlı ve güvenilir bir erişim sağlayarak kurumsal yatırımcıları kendine çekiyor.

Scaramucci, Şirketi Skybridge’in Solana’ya Yatırım Yaptığını Açıkladı

Solana (SOL) coine, son kurumsal yatırımcılardan olan varlık yönetim şirketi SkyBridge’in kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, yaptığı açıklamasında şirketinin Bitcoin, Solana (SOL) ve teknolojisi şirketlerine yatırım yaptığını açıkladı. Scaramucci, yapılan yatırımın boyutu ve diğer detayları açıklamadı.

Solana kurumsal yatırımcılar arasında giderek daha fazla kabul görmesi, kripto para dünyasının gelecekte daha fazla entegrasyon ve benimsenme olasılığını yükseltiyor. Ancak yatırımlarınızı her zaman kripto varlıkların volatilitesini ve risklerini göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Güncel kripto para haberleri ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Güncel Kripto para haberleri için “Güncel kripto para haberleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar