0

SEC, BNB’ye Soruşturma Açtı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Binance’in kripto parası BNB’yi, bir menkul kıymet niteliği taşıyıp taşımadığı konusunda incelemeye aldığı iddia edildi. SEC, Binance borsasının ilk faaliyet dönemini mercek altına aldı. Kurum görevlileri, 2017’deki BNB token satışının kayıt dışı bir menkul kıymet satışı olup olmadığına odaklanıyor.

BNB’nin başlangıcının incelenmesi, Washington’da çok sayıda soruşturma ile karşı karşıya olan Binance için rahatsız edici bir gelişme olabilir. SEC daha öncesinde ICO’lar üzerinde, para toplamak için sanal para basmayı içeren pek çok yaptırım eylemi açıklamıştı. BNB, Binance’in kendi tokeni olup, binance borsası için önemli bir yer ediniyor. SEC konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınırken, Binance tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

airdropturkiye.com

Binance’ten konuya ilişkin yapılan ilk açıklamada, “Eğitim, yardım ve bilgi taleplerine verdiğimiz yanıtlar dahil olmak üzere, regülatörlerle devam eden görüşmelerimiz hakkında yorum yapmamız uygun olmaz. Yetkililerle iş birliği içerisinde çalışıyoruz ve düzenleyici kurumların belirlediği tüm gereklilikleri yerine getirmeye devam edeceğiz.” denildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise henüz bir yorumda bulunmadı.

Bir şirketin SEC tarafından soruşturulması, o şirkete veya çalışanlarına karşı dava açacağı anlamına gelmiyor. Sürecin bir davayla sonuçlanmayabileceği, yürütülen soruşturmanın neticelenmesinin aylar alabileceği belirtiliyor.

BNB coin yazımızı yazdığım sırada 292 dolardan işlem görmekte, eğer SEC dava konusunda kararlı olursa yeni bir XRP vakası karşımıza çıkabilir. Bilindiği gibi SEC, XRP’nin bir menkul kıymet varlığı olduğu iddiasıyla Ripple’a dava açmıştı. Bu dava boyunca Ripple, tokeni XRP’nin menkul kıymet özelliklerini taşımadığını kanıtlama çabasına devam ediyor. Bu yüzden fiyatı sürekli baskılanıyor.

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar