1

Ripple CEO’su XRP Coin Zaferini Duyurdu

Ripple-SEC davasından kripto para piyasasının lehine karar çıktı. Mahkeme XRP’nin menkul kıymet olmadığına karar verdi. XRP fiyatı %50 üzerinde değer kazandı. XRP yazımızı yazdığımız sırada 0.72$ seviyesinde işlem görmektedir.

SEC davasını Ripple kazandı: XRP fırladı

New York mahkemesi tarafından XRP’nin yatırım sözleşmesi teşkil etmediği kararının verilmesi ile, XRP’nin kripto mücadelesindeki bir dönüm noktası olarak değerlendirilebilir.

Bu olumlu gelişmenin ardından XRP’nin değeri çift haneli artış göstermiştir. Piyasadaki coşku, diğer büyük kripto paralara da yansımıştır ve aynı dakikalarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil diğer kripto paralar da yükselişe geçmiştir. Sonuç olarak XRP, 13 Temmuz’un piyasa kazançlarına öncülük ediyor.

Ripple-SEC Davasının Ayrıntıları

Mahkeme, sonuçları, SEC tarafından Blockchain platformuna karşı devam eden davada özet karar için kısmen bir hareket veren bir kararla yayınladı. SEC, firmayı ve yöneticilerini CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Christian Larsen’i XRP’yi menkul kıymet olarak kaydetmemekle suçladı.

Bugün itibariyle New York mahkemesi, Ripple’ın borsalarda ve algoritmalar aracılığıyla XRP token satışının yatırım sözleşmeleri teşkil etmediğine karar verdi. Ancak tokenlerin kurumsal satışının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine karar kılındı.

Ripple aleyhindeki dava, Aralık 2020’de SEC’in hamlesiyle başladı. ABD’li düzenleyici Ripple’a ve iki CEO’su Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’u hedef aldı. İddiaları, şirketin ve yöneticilerinin kayıtsız menkul kıymet sattığını içeriyor. 2,5 yılı aşan dava 13 Temmuz’a kadar devam ediyordu. Dava son üç yılda, ikili arasında güç dengelerini değiştiren hamleler gördü. Bunlardan biri, Haziran ayında yayınlanan “Hinman Belgeleri” idi. XRP bu tarihte yine ralli yaptı.

Ayrıca, dava, SEC’in Garlinghouse’dan gelen suçlamaları karşısında süregelen başkaldırı da dahil olmak üzere dramatik entrikalardan payına düşeni aldı.

Güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
1 Yorum
Eski
Yeni Oy
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
Furkancan
Furkancan
14 Temmuz 2023 00:01

Grafik short grafiği gibi olmuş😂