0

Kripto Piyasasında Kurumsal İlgi Artıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, 2023 yılının başından bu yana devam eden yükseliş eğilimini sürdürüyor. Bu yükseliş sadece kripto para dünyasını etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda finansal arenada da büyük bir dikkat çekiyor. Bu, kripto paraların artık geleneksel finans sistemindeki kurumsal ilgiyi ve kabulü kazandığının bir işareti olarak karşımıza çıkıyor.

MicroStrategy, Square ve Tesla gibi diğer şirketler de Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal yatırımcılar arasında yer alıyor. Bu yeniliğe ayak uydurmak isteyen Galaxy Digital, 2023 yılının son çeyreğinde Bitcoin’e 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. Şirket, bu yatırımı Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline olan inancını yansıttığını açıkladı.

Galaxy Digital, Bitcoin ve Ethereum’a Long Açtı

Mike Novogratz’in kripto yatırım firması Galaxy Digital, son zamanlarda kripto paralar hakkında bir dizi olumlu açıklama yaptı ve Novogratz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu yıl spot Bitcoin ETF’sini onaylayacağına da sıkıca inandığını söyledi. Galaxy Digital, Aave ve Compound kredi platformları üzerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) konusunda long pozisyon aldı. 28 Ekim’de Lookonchain açıklamasına göre:

Galaxy Digital’in Aave ve Compound kredi platformlarına 4,168 WBTC (142 milyon dolar değerinde) ve 16,000 ETH (28.6 milyon dolar değerinde) yatırdığını belirten Debank verilerine atıfta bulundu. Aave ve Compound’dan 71.6 milyon USDT ve 21.9 milyon USDC ödünç aldı. Galaxy Digital’in bu son hamlesi, firmanın BTC’nin artan fiyatı üzerine yatırım yaptıkları anlamına gelebilir. Coinglass’ın verilerine göre Bitcoin, son birkaç gündür pozitif fonlama oranını korudu.

Sonuç olarak, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar arasında giderek daha fazla kabul görmesi, kripto para dünyasının gelecekte daha fazla entegrasyon ve benimsenme olasılığını yükseltiyor. Ancak yatırımlarınızı her zaman kripto varlıkların volatilitesini ve risklerini göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Güncel kripto para haberleri ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Güncel Kripto para haberleri için “Güncel kripto para haberleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar