0

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Geçen hafta 47 bin dolara kadar çıkarak yatırımcısını umutlandıran Bitcoin bir kez daha büyük düşüş yaşadı ve 39.300 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin son 24 saatte yüzde 5’lik düşüş yaşayarak 39 bin 300dolara kadar inerken, Ethereum yüzde 7,5’lik düşüşle 2960 dolara kadar indi. Yazımızı yazdığımız sırada bitcoin 39.790 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Coinglass verilerine göre yazının kaleme alındığı esnada son 24 saat içerisinde tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 440 milyon dolar oldu. Toplamda 134 binden fazla kripto para yatırımcısının bundan etkilendiği aktarıldı.

Toplam kripto para piyasasının 1.977 trilyon dolardan 1.79 trilyon dolara gerilmesiyle piyasadan yaklaşık 180 milyar dolar silindi. Bitcoin nisan ayı içerisinde  ilk defa 40.000 doların altına düştü.

En büyük tasfiye BitMEX borsasındaki 10 milyon dolarlık Bitcoin long (uzun) pozisyonu olurken, tasfiye olan toplam pozisyonların yaklaşık %92’sinin long (uzun) pozisyonlardan kaynaklandığı aktarıldı.

Bitcoin neden düşüyor?

Yatırımcılar gözlerini ABD enflasyonuna çevirdi. ABD enflasyonu yarın açıklanacak. Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yıllık bazda yüzde 8,5’e çıkması bekleniyor. Enflasyondaki artış büyüdüğü için FED’in geçen aya kıyasla daha yüksek faiz artışı yapabileceği beklentisi oluştu. Yarınki enflasyon açıklaması ve ardından FED’in faiz kararına göre Bitcoin fiyatı şekillenecek.

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar