0

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

24,500 dolara kadar çıkarak yatırımcısını umutlandıran Bitcoin son 48 saatte yüzde 5’lik düşüş yaşayarak 22,850 dolara kadar inerken, Ethereum yüzde 6’lık düşüşle 1615 dolara kadar indi. Yazımızı yazdığımız sırada bitcoin 22.990 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Coinglass verilerine göre son 24 saat içerisinde tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 163 milyon dolar oldu. Toplam kripto para piyasasının 1.075 trilyon dolardan 1040 trilyon dolara gerilmesiyle piyasadan yaklaşık 35 milyar dolar silindi.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya – Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin – Tayvan gerilimi kripto para sektörünü derinden etkiledi. Geçtiğimiz saatlerde ise Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic kameralar karşısına geçti. Kosova ile Sırbistan arasındaki gerilime değinen Vučić, kripto para yatırımcılarının üzerinde büyük bir korku ortamı yarattı.

Bitcoin neden düşüyor? | airdropturkiye.com

Her ne kadar Sırbistan Savunma Bakanlığı, Sırp ordusunun Kosova topraklarına girmediğini açıklamış olsa da, Kosova çok daha agresif bir tutum sergilemeye devam ediyor.Bu yaşanan olayların ardından sonra ise birçok Sırp yerel haber ajansı 3. dünya savaşı başlayabilir şeklinde başlıklarla haberler paylaşmaya başladı. Kripto para piyasası bu haberler karşısında, kırılgan yapısı yüzünden düşmeye devam ediyor.

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar