0

İddia: Facebook Bitcoin (BTC) Mi Aldı?

Ortaya atılan son iddialara göre sosyal medya devi Bitcoin (BTC) aldı ve bunu 3 aylık kapanış raporunda bugün saat 23.00’de açıklayacak.

Facebook Bitcoin Almış Olabilir Mi?

Bu isimler arasında Morgan Creek Digital’in ortağı Jason A. Williams, İngiliz girişimci ve yatırımcı Alistair Milne ve Messari’de Kıdemli Araştırma Analisti olan Mira Christanto bulunuyor.

RUMOUR: Facebook will annouce they hold #Bitcoin on their books when they release their quarterly results after trading closes tomorrow

Originally tweeted by Alistair Milne (@alistairmilne) on 27 April 2021.

Milne’ye göre Bitcoin’in yeniden 53.000 dolar üzerine çıkması Facebook’un Bitcoin almasından ve lider kripto para biriminin 48.000 dolar altına gerilemesi ile Tesla’nın BTC satmasından kaynaklanıyor olabilir.Mine Twitter üzerinden ortaya attığı iddiada, Facebook’un bilançosunda Bitcoin olduğunu ve bunu 3 aylık kapanış sonuçlarının açıklanacağı bugün kamuoyu ile paylaşacağını ifade ediyor.

Eğer böyle bir durum gerçekleşirse ve iddialar doğruysa bu, bir başka BTC rallisini tetikleyebilir. Çünkü Tesla geçtiğimiz zamanlarda 1,5 milyar dolar değerinde BTC aldığını açıkladığında da benzer bir durum yaşanmıştı.

Facebook Diem İle Meşgul

Yapılan açıklamalara göre Facebook’un Bitcoin’i almış olması oldukça mantıklı geliyor. Çünkü şirket, kripto para birimi alanına girmek için ikinci küresel girişimini yapıyor. Bilindiği gibi sosyal medya devi, önce önde gelen itibari para birimlerinden oluşan bir sepete sabitlenen Libra üzerinde çalıştı ve sonrasında yaşanan sorunlar nedeniyle dolara sabitlenen Diem projesini duyurdu. Aslında Diem’in bir takım değişiklikler sonrasında Libra’nın yeniden markalaşması olduğu ifade edilebilir.

Diem Derneği şimdi İsviçre’deki düzenleyicilerden bir ödeme lisansı alma sürecinde ve Diem denemelerini bu yılın sonlarında başlatılması planlanıyor. Ayrıca Libra, küresel ekonomik sistemi tehdit edebileceği korkusu ile tüm dünya tarafından ciddi bir tepki ile karşılaşmış ve hatta Çin bu sebeple dijital yuan girişimlerini hızlandırmıştı.

Son olarak fox news haberine göre

ABD’li medya kuruluşu Fox Business, Facebook’un bilançosunda Bitcoin tutuyor olabileceğine ilişkin söylentilerin hisselerdeki artışı göz önüne bulundurarak bu iddianın kuvvetlendiğini paylaştı.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar