0

Gate io Optimism $OP Airdrop Fırsatı

Airdrop süresi dolmuştur. Daha fazla Airdrop fırsatları için
Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Toplam ödül havuzu 2,000 dolar, çekilişle 100 kişiye dağıtımı yapılacaktır.

Son katılım tarihi : 8 Haziran 2022

Ödül dağıtımı şu şekilde olacaktır:
Retweet sayısı 3,000 olduğunda, $500
Retweet sayısı 5,000 olduğunda, $800
Retweet sayısı 10,000 olduğunda, $1,200
Retweet sayısı 15,000 olduğunda, $1,600
Retweet sayısı 20,000 olduğunda, $2,000 ödül havuzu olacaktır.

Retweet sayısı tamamlandığında 100 kişiye, kişi başı ortalama 20 dolar değerinde OP coin dağıtımı yapılacaktır.

Öncelikle airdrop’a katılabilmek için gate.io borsasına üye olmalısınız. Buradan üye olabilirsiniz.

Gate.io airdroplarına katılım yapabilmeniz için Kimlik onayı (KYC) yapmalısınız.

Gleam.io üzerinden katılım yapılıyor. Kullanıcı adınızı ve UID numaranızı gate.io profil sayfanızdan bulabilirsiniz.

Gate io OP coin çekilişi için tıklayınız.

Optimism OP Coin Nedir?

Optimism, blokzincirlerinde ana ağın dışında yer alan ve daha düşük işlem ücretleriyle daha hızlı işlemler sunan Ethereum layer-2 çözümüdür. Ayrıca optimism, Optimistic Rollup teknolojisine dayanmaktadır.

Optimism, veri sıkıştırma teknikleri kullanarak başka bir blok zincirine yerleştirerek maliyetlerini düşürür. Optimistic rollup çözümünde, doğrulama hesaplamaları yapılmadan mevcut işlemlerin hepsi geçerli olarak kabul edilir. Bununla birlikte adından da anlaşılacağı üzere iyimser bir çözüm olan optimistic rollup; bir işlemin şüpheli olduğu bildirilmediği sürece o işlemlerin gerçek olduğunu varsayar ve layer 2’deki işlemleri layer 1’e yansıtır. Ancak şüpheli işlemler olduğunda; o işlemlerin yer aldığı blok için bir inceleme başlatmak üzere hesaplama mekanizması devreye girer.

Dune Analytics’teki bir gösterge panosu, Optimism’in Ethereum gas ücretini 129 kat şaşırtıcı bir şekilde azalttığını gösteriyor. Synthetix ve Uniswap gibi DeFi platformları tarafından desteklenir. Dune Analytics’e göre Optimism, Ocak ayındaki 1 milyar doların biraz üzerinde olan, Mart 2022 itibariyle yaklaşık 740 milyon dolarlık zincir üzerinde değer sağlıyor.

Optimism Haziran 2019’da tanıtıldı ve Ekim 2019’da bir test ağı yayınlandı. Bir alfa ana ağının kullanıma sunulması Ocak 2021’e kadar gerçekleşmedi ve Optimism’in Alfa ana ağının uyumlu bir sürümünü başlatması Ekim 2021’e kadar sürdü. 

Ethereum Layer 2 Nedir?

Layer 2, Ethereum ana blokzincirinde yer alan sorunlara çözümler üretmek için oluşturulan bir üst katmandır. Layer 2, gerçekleştirilen işlemlerin daha hızlı olması, transfer ücretlerinin ve diğer işlem ücretlerinin düşürülmesi gibi çözümler üretir. Ancak üretilen bu çözümler, zincir-dışı çözümler olarak da adlandırılmaktadır. Ethereum Layer 2 çözümleri arasında Sidechain ve Rollup gibi çözümler yer alır. Bu çözümler aracılığıyla Ethereum blokzincirindeki işlem yoğunluğu azalır. İşlemler ana zincirden bir yan zincire veya blokzinciri dışına çıkartılır ve burada işlendikten sonra ana ağa yansıtılır. Böylece gerçekleşen işlemlerin doğruluğu sağlanır. Katman 2’de gerçekleşen işlemler için kullanıcılar, ana ağa kıyasla oldukça düşük işlem ücretleri öderler.

Diğer güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar