0

Gate io & GameFi Airdrop Fırsatı

Airdrop süresi dolmuştur. Uygulamadan claim yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Gate io ve Gamefi ortaklığı ile Gate io kullanıcılarına özel airdrop yapıyor.

Toplam ödül havuzu : 10.000.000$

Son katılım Tarihi : 31 Mart 2022

Airdrop’a katılabilmek için Gate borsasına üye olup, kimlik onayı (KYC) yapmalısınız. Gate io üyeliğiniz yok ise buradan üye olabilirsiniz

Sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayarak airdrop’a katılım yapabilirsinz.

1- Gate io hesabınıza mobil uygulamadan giriş yapın.

2- Anasayfadan Gamefi butonuna basın açılan sekmede GameBox uygulamasına tıklayın.

3- İnvite Friend kısmına tıklayıp, ID kısmına kodu giriniz : 126590

4- Kodu girmezseniz ekstra bilet kazanamıyorsunuz. Her bilet kazanma şansınızı arttırmaktadır.

Yoğunluktan dolayı beyaz ekranda kalabiliyor. Tekrar tekrar denemeniz sorunu çözecektir.

GameFi Nedir?

Kripto evrenindeki en popüler kelimelerden biri olan GameFi, “Game” (Oyun) ve “Finance” (Finans) kelimelerinden türetilmiştir. GameFi, oyna-kazan türündeki kripto oyunlarını oynayarak kâr elde edilmesi amacıyla finansal sistemlerin oyunlaştırılmasını ifade eder. 

GameFi video oyunu projeleri, oyuncuların oyun içinde doğrulanabilir sanal eşya sahipliği elde etmesini sağlayan bir blok zincirine ait dağıtılmış defter teknolojisi üzerinde çalışır. Kullanıcıların oyunu kazanmak için oynadığı geleneksel oyunlara kıyasla GameFi projelerinde oyna-kazan modeli benimsenmektedir. 

GameFi kavramının ilk örnekleri arasında; Bitcoin ile entegre edilmiş Minecraft sunucuları, Gambit.com, Bombermine gibi çevrim içi oyunlar ve oyuncuların çevrim içi ortamda çabalarını paraya dönüştürebildiği eşler arası hizmetler sayılabilir.

Blok zinciri oyun stüdyosu MixMarvel’ın kurucuları, Çin’in Wuzhen kentinde Kasım 2019’da gerçekleştirilen Dünya Blok Zinciri Konferansı’ndaki bir konuşmada, video oyunu sektöründe köklü değişiklik yapmak amacıyla blok zinciri teknolojisini kullanma olanaklarına dikkat çekmiştir. 

GameFi terimi ilk olarak, Yearn finance kurucusu Andre Cronje‘nin Eylül 2020 tarihli bir tweet‘inde bu yeni trendi açıklamak üzere kullanılmıştır. O günden bu yana terim, blok zinciri destekli merkeziyetsiz finans elementlerinin eklendiği video oyunlarını ifade etmek için yaygın olarak kullanılmıştır. Bu projeler, etkileyici bir GameFi alanı oluşturmak için video oyunlarının popülerliğini kripto paraların benzersiz özellikleriyle bir araya getirmektedir.

Diğer güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için Güncel Airdroplarsayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar