0

Gamefi x League of Kingdoms Airdrop Fırsatı

Airdrop süresi dolmuştur. Daha fazla Airdrop fırsatları için
Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Toplam ödül havuzu 600 Drago Sticker NFT, çekilişle toplam 600 kişiye dağıtımı yapılacak.

Son katılım tarihi : 25 Nisan 2022

League Of Kingdoms Binance, Gate io, Kucoin borsalarında listelidir. Coinmarketcap üzerinden projesini inceleyebilirsiniz.

Gleam.io üzerinden katılım yapılıyor. Polygon cüzdan kodu istemekte metamask cüzdan kodunuzu kullanabilirsiniz.

Gamefi x League of Kingdom NFT çekilişi için tıklayınız.

Metamask Cüzdanına Polygon (Matic) Mainnet’i Nasıl Eklenir?

Metamask, özel rpc kısmına aşağıdaki bilgileri girerek Polygon (MATIC) ağını cüzdanınıza tanımlayabilirsiniz.

Network Name : Matic Mainnet
New RPC URL : https://rpc-mainnet.maticvigil.com/
Chain ID : 137
Currency Symbol : MATIC
New RPC URL : https://polygonscan.com/

GameFi Nedir?

Kripto evrenindeki en popüler kelimelerden biri olan GameFi, “Game” (Oyun) ve “Finance” (Finans) kelimelerinden türetilmiştir. GameFi, oyna-kazan türündeki kripto oyunlarını oynayarak kâr elde edilmesi amacıyla finansal sistemlerin oyunlaştırılmasını ifade eder. 

GameFi video oyunu projeleri, oyuncuların oyun içinde doğrulanabilir sanal eşya sahipliği elde etmesini sağlayan bir blok zincirine ait dağıtılmış defter teknolojisi üzerinde çalışır. Kullanıcıların oyunu kazanmak için oynadığı geleneksel oyunlara kıyasla GameFi projelerinde oyna-kazan modeli benimsenmektedir. 

GameFi kavramının ilk örnekleri arasında; Bitcoin ile entegre edilmiş Minecraft sunucuları, Gambit.com, Bombermine gibi çevrim içi oyunlar ve oyuncuların çevrim içi ortamda çabalarını paraya dönüştürebildiği eşler arası hizmetler sayılabilir.

Blok zinciri oyun stüdyosu MixMarvel’ın kurucuları, Çin’in Wuzhen kentinde Kasım 2019’da gerçekleştirilen Dünya Blok Zinciri Konferansı’ndaki bir konuşmada, video oyunu sektöründe köklü değişiklik yapmak amacıyla blok zinciri teknolojisini kullanma olanaklarına dikkat çekmiştir. 

GameFi terimi ilk olarak, Yearn finance kurucusu Andre Cronje‘nin Eylül 2020 tarihli bir tweet‘inde bu yeni trendi açıklamak üzere kullanılmıştır. O günden bu yana terim, blok zinciri destekli merkeziyetsiz finans elementlerinin eklendiği video oyunlarını ifade etmek için yaygın olarak kullanılmıştır. Bu projeler, etkileyici bir GameFi alanı oluşturmak için video oyunlarının popülerliğini kripto paraların benzersiz özellikleriyle bir araya getirmektedir.

Diğer güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar