0

Ethereum’da Yeni Zirve mi Geliyor?

Bitcoin, haftasonu rallisinde 61 bin doların üzerini gördükten sonra pazartesi günü neredeyse yüzde 9,2 düşüşle 56 bin dolar civarında işlem görüyor. Bu düşüşler olurken bitcoin dominansında da bir geri çekilme mevcut, daha önceki düşüşlerde dominans etkisinden bitcoin düşerken altcoinlerde daha fazla düşüş görüyorduk. Bu düşüşte dominans ile birlikte bitcoinin düşmesi altcoinlerde devasa bir geri çekilmeyi engelliyor. Ethereum hala bu düşüşe karşı kendini sağlam bir şekilde korurken Bitcoin eğer yatay harekete başlarsa Ethereum ve diğer altcoinler için bir yükselişin yolu gözüküyor. Sadece bunu göz önüne alarak yükseliş geliyor demek zor o yüzden analistler tarafından paylaşılan bir kaç yazıyı incelemeye alalım.

Yahoo Finance Haberine Göre

Amerkia teşvik paketinde vatadaşlara 1400 dolar dağıtımı yapılacak. Bu paraları nerelerde kullanıcılacağına göre bir anket düzenlenmiş ve %10’luk kısım hisse ve kriptopara yatırımı yapabileceğini belirtmiş.

400 milyar dolarlık dağıtılacak teşvik paketinden %10’luk kısmı ortalama 40 milyar dolar etmekte ve azınsanmayacak bir rakamdan oluşmakta. Böyle bir miktar girişin kriptoparaları oldukça canlandıracaktır.

Bloqport Ethereum Paylaşımına Göre

Borsalarda tutulan miktarları gösteren bir grafikten bahsedilmiş. Burada Mart 2021 yılında borsalarda tutulan ethereum minimum düzeye indiği gözükmekte. Bu borsalarda bozdurmak için beklenen ethereum saysının düştüğünü daha çok soğuk cüzdanlarda saklanan miktarların artışını göstermekte. Oldukça olumlu bir haberdir borsalarda ne kadar az ethereum bulunması balinaların fiyat artışı beklediğini göstermektedir.

CryptoQuant Ethereum Paylaşımına Göre

Ethereum verilerine göre borsalardan 235 bin Ethereum borsalardan çıkış yapmış, bunu en son yaptığında yeni bir ATH gelmişti. Borsalardan bu şekilde ethereum çıkışı satışları azaltmakta ve yeni bir yükselişin başlamasına neden olmakta.

Bu haberler ne kadar olumlu olsada bitcoin ani bir düşüş yaparsa bu haberlerin pek önemi kalmayacaktır. İşlemlerinizi stoplu ve risk analizine göre açmalsınız.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar