0

E-devlet’e Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Geliyor

Blockchain teknolojisi günden güne hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor. Bankacılıktan lojistiğe, finanstan sağlığa kadar birçok alanda kendisine yer bulan Blockchain teknolojisi, son olarak E-Devlet’te de kendisine yer buldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Dijital Türkiye 2023’ün ilk toplantısında e-devlet’e entegre edilecek yeni özellikler hakkında konuştu.

Fuat Oktay, toplantı esnasında devrim niteliğindeki bir gelişme olarak Blockchain tabanlı dijital kimlik ve e-cüzdan uygulamasını duyurdu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, toplantı esnasında konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“e-devlet’te yeni bir devrim olacak blokzincir tabanlı bir giriş sistemini, dijital kimliği getiriyoruz. e-Cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blokzincir ağında oluşturulmuş dijital kimliklerle e-devlet’e girebilecek. Online e-devlet’ten offline e-devlet’e geçişin, yani kullanıcılar açısından dijital bilgilerinin cep telefonlarında güvenli bir şekilde tutulabildiği bir sisteme doğru evrilerek, ilk adımlarını bugün attığımız çalışmamız gelişerek yeni kolaylıkların kapısını aralayacak.”

Fuat Oktay, bu yeni özeliklerle e-devlet’e girişin hem kolaylaşacağını hem de daha güvenli hale geleceğini sözlerine ekledi. Yapılan bu açıklama ile Türkiye’de bu yıl blockchain alanında önemli bir gelişim olacağını düşünülüyor.

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar