0

Çin’den Gelen Haberle Bitcoin Düşüşe Geçti!

Bitcoin haftalık kapanışı 35500 üzerinde yaptıktan sonra fiyatı 3.000 dolardan fazla düşerek, 31.750 seviyelerine kadar geri çekildi. Ethereum neredeyse bir ay içinde ilk kez 2.000 dolarlık kilit bir seviyenin altına düştü. ETH’nin gün içi en düşük seviyesi 1.891 dolara ulaştı. Yazımızı yazarken bitcoin 32.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Her şey 15 dakikalık mumlar içinde oldu. Peki piyasadaki çöküşü ne tetikledi?

Çin FUD’u nedeniyle Bitcoin fiyatı düşüşe geçti!

Toparlanma sürecine girerken yeniden düşüşe geçen Bitcoin’i etkileyen en büyük olay bir kez daha Çin’den geldi. Çin’in en büyük üçüncü bankası olan Çin ziraat Bankası, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında yatırımcıları uyardı.

Gazeteci Colin Wu, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Kripto para birimleriyle ilgili işlemler tespit edildiğinde hesapların derhal askıya alınacağı, müşteri ilişkilerinin sonlandırılacağı ve ilgili departmanlara bildirileceği” ifadelerini kullandı.

Ancak, Çin Ziraat Bankası’nın piyasayı sarsan duyurusu şimdi bilinmeyen nedenlerle silindi. Madenciler bir baskıyla karşı karşıya kaldıkça ve yetkililer 2017’den bu yana kripto para birimindeki mevcut kısıtlamaları yineledikçe Çin, piyasa için bir kabus haline geldi. Şimdi yatırımcıların endişeli bekleyişi artarken gözler Çin’den gelecek yeni haberlere çevrilmiş durumda.

Binance CEO’su haberlere karşı şöyle bir tweet paylaştı:

FUD’u görmezden gelin ve stoklamalaya devam edin şeklinde açıklama yaptı.

Çin’in fiyat baskısının bu şekilde devam etmesi nihayetinde Bitcoin’in Çin bağımlılığından kurtulmasını sağlayacağını düşünüyorum. Bir çok madencinin farklı ülkelere çıktığı haberleri gelmekte. Bu haber şuan olumsuz olarak gözükse bile uzun vadede oldukça olumlu bir haber, sonuçta Çin gibi bir ülkenin ne zaman ne yapacağı belli olmayacağından Çin bağımlılığından kurtulmak oldukça sevindirici olacak 🙂

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar