0

Bitfinex Borsasına Küçük Bir Saldırı Oldu!

Kripto para borsası Bitfinex, bu hafta başında keşfedilen küçük bir güvenlik ihlalinin giderildiğini duyurdu. Olay, resmi açıklamaya göre kısmi, eksik ve güncel olmayan bilgiler içeren müşteri destek formlarının küçük bir kısmına yetkisiz erişimi içeriyordu.

Bitfinex’e göre, yaşanan ihlal, saldırganların “müşteri destek panelinin sınırlı bir bölümüne” erişmesine izin verdi. Bu erişilen veriler “kısmi, eksik ve eski bilgiler” olarak tanımlandı. Bu ihlal, kimlik avı saldırılarına hedef olan bir müşteri destek temsilcisine karşı gerçekleşti. Neyse ki bu temsilcinin, Bitfinex’in temel sistemlerine veya yardım masası biletlerine erişimi yoktu ve “üst düzey izinlere” sahip değildi. Bitcoin borsası Bitfinex, bu olayın temel sistemlerini tehlikeye atmadığını vurgulayarak, en önemlisi hiçbir müşteri fonunun kaybedilmediğini açıklığa kavuşturmak için hızla harekete geçti. Bitfinex, kullanıcılara ihlal sırasında hiçbir sunucuya, cüzdana veya veritabanı altyapısına erişilmediğine dair güvence verdi.

Bitfinex, sistemlerinden hiçbirinin tehlikeye girmediğini ve müşteri fonlarında herhangi bir kayıp olmadığını açıkladı. Ayrıca, hiçbir sunucu, cüzdan veya veritabanı altyapısına erişilmediği ve olayın kolluk kuvvetlerine bildirildiği belirtildi.

Güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar