0

Bitcoin, Visa Haberi ile Yükselişe Geçti

Bitcoin, Visa haberinden sonrasında son iki haftadaki en büyük yükselişle yeniden 58.400 doların üzerini gördü.

Visa ödeme ağı sistemindeki hesap kapatma işlemlerinde sabit bir kripto para olan USD Coin’i USDC kullanacağını açıkladı. Crypto.com ile ortak bir pilot program başlattıklarını duyuran Visa, ortaklarına gelecek yıl daha fazla seçenek sunmayı umduklarını belirtti. Bitcoin, bu haberle birlikte pazartesi günü yüzde 7’dan fazla yükselişle 58.400 dolar seviyesini gördükten sonra 57.700 dolar civarında seyrediyor.

Altcoinler Bitcoin’deki yükselişten destek buldu. Ethereum gün içerisinde yüzde 7’ten fazla yükselişte 1.785 dolar seviyesine ulaşırken Litecoin neredeyse yüzde 8 yükselişe 194 dolar civarında seyrediyor. Bu haber ayrıca crypto.com’un kendin coini olan CRO coinide artışa geçirtti. Haber sonrası %10 artış gören CRO coin uzun vadede daha fazla kar getirebilir.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Visa’nın uygulayacağı yeni sistemi şöyle açıklıyor:

Eğer bir kullanıcının cüzdanında USDC varsa ve bu cüzdanı bir karta bağlamışsa, bu USDC’ler Visa’nın geçerli olduğu tüm işletmelerde kullanılabilecek. İşlem yapılırken geleneksel bankacılık sistemi değil doğrudan USDC kullanılacak. Visa böylece işlemin geri alınma riskini ortadan, SWIFT ve ACH gibi sağlayıcıların gecikme ve maliyetlerini ortadan kaldıracak. Visa, kriptodan itibari paraya dönüşüm işlemini kaldırırken Ethereum teknolojisini kullanacak. Şirket, Ethereum’daki ilk USDC işlemini bu ay Anchorage ve Crypto.com iş birliğiyle tamamladı.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar