0

BİTCOİN VE ALTCOİNLER DÜŞÜŞTE !!!

Bitcoin (btc), ethereum (eth), ripple (xrp) ve diğer altcoinler de düşüşler yaşanmakta bugün bitcoinin 11,935 doları gördükten sonra hızla düşüşe başladı 11,125 dolar seviyelerini test etti.

Şuan 11350 dolar seviyelerine tekrardan çıkmış bulunmakta peki kripto paralarda ki bu düşüşün sebebi neydi?

Altın fiyatındaki düşüş, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in koronavirüse karşı geliştirilen aşının tescil edildiğini duyurmasının ardından geldi. Putin, isminin “Sputnik” olduğu açıklanan aşının kendi kızı üzerinde denendiğini de söyledi.

Gün içinde 2030 dolardan işlem gören ons altın, Putin’in yaptığı açıklama sonrası 1901 dolara kadar çekildi. Altın fiyatı, birçok ülkede vakaların artmaya başladığı son zamanlarda önemli bir yükseliş yaşamıştı.

Bitcoin de bugün altın ile hemen hemen aynı zaman diliminde düşmeye başladı. Piyasa değeriyle lider kripto paradaki düşüş, ABD’den gelen haber sonrası biraz daha şiddetlendi.

ABD Teşvik paketi görüşmeleri çıkmaza girdi

Senato’nun Cumhuriyetçi lideri Mitch McConnell’ın Cuma gününden beri yeni bir ekonomik teşvik paketi üzerinde herhangi bir görüşme yapılmadığını söylemesi ve yakın zamanda bir anlaşma umutlarını azaltmasıyla hisse senetleri düşüşler yaşadı. S&P 500 Endeksi, yüzde 1’e yakın değer kaybederken Bitcoin’de de gün içinde başlayan düşüş, 11 bin 125 dolar seviyesine doğru derinleşti. Cuma günü rekor kıran Nasdaq Bileşik Endeksi de yaklaşık yüzde 2 düştü.

Konuyla ilgili Financial Times’a konuşan Prudential Financial’ın baş piyasa stratejisti Quincy Krosby, piyasaların bir ila iki hafta içinde bir anlaşmaya varılmasını beklediğini, son gelişmenin endişe verici olduğunu söyledi.

CoinDesk’e konuşan Broker Swissquote’un dijital varlıklar başkanı Chris Thomas’a göre kâr satışı, Bitcoin’deki düşüşün itici güçlerinden biri. Thomas, “Piyasa, kısa vadeli kâr peşinde olan bazı trader’lar nedeniyle düşüş yaşıyor.” diyor ve geri çekilmenin kısa vadede devam edebileceğine dair işaretler olduğu konusunda uyarıyor.

CoinDesk

Şuan bitcoin tekrardan toparlamaya başlasa da hala piyasalarda risk olduğunu bilerek yatırımlarınızı kontrol etmenizde fayda var.

Kısa vade ve uzun vade işlemleriniz de stop yapmayı unutmayınız!!!

Ayrıca güncel airdrop fırsatlarını sitemizi inceleyerek bulabilirsiniz. Airdrop nedir konumuza buradan gidebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar