0

Bitcoin Tekrardan 40,000 doların üzerinde

Bitcoin’in fiyatı, geçen hafta son düşüş seviyesinden olumlu haberler ile toparlanmaya başlayan bitcoin tekrardan 40.000$’ın üzerine çıktı. Coinbase’den alınan verilere göre, son yirmi dört saatte yaklaşık yüzde 12,9 artışla 40.990 seviyesine çıktı. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 40.850 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatı, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 27 Mayıs’tan bu yana 40.000 doların üzerinde işlem görmedi.

Bir önceki haberimizde bahsettiğimiz günlük kapanışlar ve hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış görmedik . Günlük de 200 günlük hareketli ortalama üzerinde bir kapanış görmemiz gerekir. Böyle bir kapanış görmemiz oldukça iyi olacaktır. 200 günlük MA 42457 dolar üzerinden geçiyor. Eğer önümüzdeki günlerde bu seviyenin üstüne çıkabilirsek piyasanın rahatladığını görebiliriz.

Altcoinler için bitcoin, artarken dominansın artması oldukça normal bir şey eğer bitcoin bu seviyeler üzerine çıkıp, yatay harekete başlarsa altcoinler için yükselişler başlayacaktır.

Piyasa Neden Yükseldi?

Son günlerde latin amerika ülkelerinden destek bulan bitcoin son olarak, başrol oyuncumuz Musk dün paylaştığı bir tweet ile tekrardan piyasada olumlu bir hava esti. Cointelegraph haberinde Musk’ın piyasayı manüpüle etmesinden bahsediyor ve Elon Musk’ın verdiği cevap şu şekilde: ” Tesla, bitcoinlerin sadece %10’unu sattığını hala bitcoin tuttuklarını söylüyor, devamında ise Bitcoin %50 üzerinde temiz enerji ile madenciliğe dönerse tekrardan bitcoin ile tesla ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.” Bu tweet sonrası bitcoin de yükseliş başladı.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar