0

Bitcoin, Tarihinin En Yüksek Haftalık Kapanışını Yaptı

Bitcoin fiyatı, şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumu kaydederek güçlü bir boğa görüntüsü oluşturdu. Bitcoin’in önceki rekor haftalık kapanışı ise Nisan ayı başlarında kaydedildi. Airdrop Türkiye olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bitcoin, boğa momentumunun güçlendirmenin en son işareti olan, 61.528 doların ile en yüksek haftalık mumunu kaydetti. Lider kripto para birimi, gün içinde 58.940 dolara indikten sonra, tekrardan alıcılar ile buluşarak tarihi haftalık kapanışa imza attı.

Bitcoin’in önceki rekor haftalık kapanışı Nisan ayı başlarında kaydedildi. Bitcoin, bu kapanışı 14 Nisan’da şu anki En yüksek zirvesi (ATH) olan 64.804 dolara ulaşmasından birkaç gün önce geldi. O zamanlar, ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’in merakla beklenen halka arzı, yükselişi tetikleyen kilit katalizördü. Bu sefer, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu onayladıktan sonra, Bitcoin 60.000 dolar seviyesini ulaştı.

Bitcoin buradan 57.000 dolar direncine kadar geri çekilmesi normal olacaktır. Haftalık kapanışın 61.500 üzerinde yaptığı sürece hafta içi yukarı aşağı piyasa görmemiz oldukça normal. Long ve short vadeli işlemleri patlatmaları yükseliş için önemli bir adımdır.

Toplam kripto piyasa değeri de yükseliyor

Diğer yandan kripto para toplam sermaye değerinin 2,5 trilyon dolara ulaşmasıyla son 5 ayın en yüksek değerinin görülmesi, piyasadaki olumlu havanın bir yansıması olarak yorumlanabilir. 

Ekim ayı başından bu yana yaklaşık yüzde 40 değer kazanan en büyük kripto paranın hakimiyet oranı da yükselişine devam ederken hafta başlangıcında yüzde 46,8 seviyesinde bulunuyordu. Bitcoin piyasası için diğer dikkat çeken bir ayrıntı ise dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 99’unun kârda olduğunu gösteren Blockchain verileri. Bu durum uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin ellerindeki Bitcoin’i önümüzdeki günlerde de tutma ihtimalini artıran bir faktör.

Bitcoin artarken altcoinler baskılanabilir

Bitcoin dominası artmasıyla altcoinler için baskınlanma devam ediyor bu süreç bir süre daha devam edebilir. Eğer bitcoin buradan yeni zirveler görecekse, bitcoin dominansı hızlıca %49 – %50 seviyelerine tırmanacaktır. Bir süre daha altcoinler için köşeden izlemek gerekiyor. Stoplarınızı kullanmayı unutmayın…

Güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar