0

Bitcoin Haftaya Yükselişle Başladı

Bitcoin haftaya yükselişle başladı. Ethereum ve Avax ise rekor tazeledi. Kripto piyasasındaki pozitif havanın altında Elon Musk’ın Tesla hisselerinin %10’u satış yapacağı üzerine attığı tweet gösterilmekte.Bitcoin haftaya büyük yükselişle başlarken, 66.420 doları aşarak tarihi zirvesine yaklaştı. Geçen hafta yatay hareket eden Bitcoin yeni haftaya yükselişle başladı.

Bir önceki güne göre yüzde 5.3 değerlenen Bitcoin sabah saatlerinde 66.420 doları gördü. Yazıyı yazdığımız sırada Bitcoin 65.400 eviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin, eğer buradan ret yiyecekse sırasıyla izlemeniz gereken hedefler 64.500, 61.500, 57.200 olacaktır. Eğer pozitif hava devam edecekse bitcoin bir önceki tepe noktası olan 66,930 dolar kısmını geçtikten sonra önünde 79.000 dolarlara kadar bir direnç gözükmüyor. 79.000 dolar ise formasyondan gelmekte eğer sert yükselişler devam edecekse bir önceki tepe noktasını takip etmelisiniz.

Ethereum Rekor Tazeledi!

Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi olan Ethereum da yüzde 3 değer kazanarak 4.764 dolarla rekor tazeledi. Ethereum, Ekim ayının başından bu yana yaklaşık yüzde 59, Bitcoin ise yüzde 51 arttı.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Kripto piyasasındaki yükselişin sebebi olarak Elon Musk’ın 25 milyar dolarlık Tesla hissesini satacak olması gösteriliyor. Elon musk attığı twitte 25 milyar dolarlık Tesla hisselerinin %10’u satışa sunup sanmayacağı hakkında bir anket yaptı.

Musk Twitter’da hisse satışı için yaptığı anketin sonucu evet olarak çıktı ve Musk’ın hisse satışından sonra Bitcoin alacağı yönünde çıkan dedikodular kripto piyasalarında artışa sebep oldu.

Güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar