0

Bitcoin Haftalık Kapanışı Yaptı!

Hafta içi 30.000 doları gören bitcoin ardından 42.000 doların üzerine tırmandı. Haftanın son gününde yeniden düşüşe geçti. Bitcoin son 24 saatte yüzde 7 değer kaybederek 31000 dolara kadar geriledi tekrardan kendini toplayarak haftalık kapanışı 35000 dolar üstünde kapatmayı başardı.
Kripto paralar önce Tesla’nın çevre hassasiyetleri sebebiyle Bitcoin’le ödeme kabul etmeyeceğini açıklaması, ardından da Çin’in kripto para madenciliği ve alım satımına kısıtlama/yasak getireceği beklentisiyle sert düşüşler yaşadı.

Peki bu düşüşler bitti mi? Dip noktasına ulaştık mı? Kripto para traderları neler söylüyor birlikte bakalım!

Tron ağının kurucusu olan Justin Sun bugün paylaştığı tweet’inde : Dip noktaya ulaştığımızı söylüyor.

Rafael Schultze Kraft paylaştığı tweet’inde : Herkes FUD haberleri ile ilgilinirken kaçırdıkları bir noktanın, bitcoin’nin 10 yıldan fazla süredir aktif olduğunu hiç kimse tarafından kontrol edilemediğinin ve güvenli bir şekilde bloklarını üretmeye devam ettiğini söylüyor.

FUD : (Fear, Uncertainty, Doubt) kısaltmasının açılımının Türkçe karşılığı Korku, Kararsızlık ve Şüphe’dir. Kısaltma hem ekonomide hem de siyasette sık sık kullanılır. Özellikle ana akım medya aracılığıyla kitlelere yayınlan haberlerle manipülasyon yaratılır. Manipülasyon ile güdüme alınan herhangi bir şeye saldırılar kolaylaşır, itibarı düşürülmeye çalışılır. Manipüle edilmeye çalışılan şey Bitcoin, bir hisse senedi veya bir siyasi aday olabilir.

Bloqport Insights paylaştığı tweet’inde : Nic carter yazdığı Çin’in enerji ve karbon yoğunluğunu azaltması için yaptığı bu adımların hashrate madenciliğin dünyaya yayılmasına yol açacağını söylüyor. Bloqport’un cevabı ise, bitcoin’in Çin’in kontrolünden çıkması bunun aslında bitcoin için olumlu olacağını, yükseliş getireceğini söylüyor.

Bitcoin buralardan tepki alarak yükselişe geçebilir. Şahsi düşüncem ayı sezonuna girdik şeklinde söylebilmek için çok erken piyasada daha önce de bu tarz operasyonları gördük. Bitcoin ne olursa olsun her zaman ayakta durmayı başardı. ETF haberleri haziran ayında geleceğinden dip fiyat ile aşağıdan BTC toplamaya çalıştıklarını düşünüyorum. Bu tarz düşüşlerde teknik analiz malesef çalışmıyor.

Piyasada eski olanlar bilecektir, BTC 10 bin dolara düştüğünde herkes panik yapmıştı, dominans artıyor altcoinler düşüyordu bir çok trader 3000 dolar geliyor şeklinde haberler yapmaya başlamıştı ama geldiğini nokta 6x, bitcoin her zaman kendini toparlamayı başarıyor. 🙂 Bitcoin yazı yazılırken 35000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Stoplarınızı kullanarak zararınızı azaltabileceğinizi unutmayın.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar