0

Bitcoin Haftalık Kapanış Öncesi Olumlu Göstergeler

Son bir hafta, kripto para sektörü için oldukça hareketli geçti. Fiyatta sert kırılmalar yaşanırken, Bitcoin önce 30000 doların altına indi. Sonrasında Elon Musk ve Jack Dorsey‘in katıldığı bitcoin etkinliği sonrası yeni bir toparlama yaşayan BTC, 30 bin dolar üstüne çıkmayı başardı ve gün kapanışını 33.634 seviyesinde kapattı. Yazımızı yazdığımız sırada bitcoin 33.850 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, yarın yapacağı haftalık kapanış kritik önem taşıyor. MA50 üzerinde kapatmayı başarırsa yeni bir boğanın başlangıcı olacağını düşünüyorum. Bu seviye 32.290 dolar üzerinden geçiyor, yeni yolculuğumuz MA20 tarafına olacaktır. Bitcoin, sırasıyla 34.000 – 36.000 – 38.000 – 40.000 dolar direnç noktalarını geçecektir. MA20 45.359 dolar üzerinden geçmekte.

Bitcoin etkinliğinde neler konuşuldu?

Genel olarak üzerinde durulan konu temiz enerji desek yanlış olmayacaktır. Elon Musk açıklamasında bitcoin, temiz enerjiye geçme sürecini hızlanırsa son zamanlarda bu oran oldukça artmış durumda, tekrardan bitcoin ile tesla alımlarını açabileceklerinden bahsetti . Ayrıca elindeki bitcoinlerin durduğunu ve kendi portföyünde ethereum bulunduğundan bahsetti.

Twitter ceo’su Jack Dorsey ise Bitcoin alım satım, abonelik, Twitter Bahşiş Kutusu ve Süper Takip gibi yeni özellikler dahil olmak üzere mevcut Twitter hizmetlerine entegre etme planlarını açıkladı.

Jack Dorsey, yatırımcılara sunduğu ikinci çeyrek raporunda, Twitter’ın sosyal medyayı merkeziyetsiz hale getirme ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamaya kararlı hamlelerinden dem vurarak, Bitcoin temalı birçok yeniliğin hazırlanmakta olduğunu iletti.

Göstergeler ve Analistler Neler Söylüyor ?

1- RSI indikatörü uzun zaman sonra günlükte düşen trendi yukarı kırdı

RSI indikatörü uzun zamandır aşağı yönlü bir kanalın içinde hareket yapıyordu. Etkinlik sonrası bu alanın kırıldığını ve yukarı yönlü hareketin başladığını bizlere gösteriyor. Bu alan oldukça önemli eğer RSI 50 üzerinde tutunabilirse yeniden bir boğa görmemiz mümkün olacaktır.

2- Will Clemente paylaştığı tweet’e göre : Geçen yılın Temmuz ayından bu yana en güçlü Bitrcoin alım sinyalini gösteren, OTC tekrardan al verdi buda tekrardan ralli başlangıçı olabileceğinden bahsediyor.

3-Cole Garner paylaştığı tweet’e göre : 2019’dan bu zamana kadar hiç yanılmayan gösterge, tekrardan al verdi ve 2019’dan beri bu gösterge sinyalleri hiç yanılmadığından bahsediyor.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar