0

Bitcoin 47 Bin Doları Kırdı!

Bitcoin, gece başlayan yükseşliş ile birlikte 47 Bin 500 Dolar test edildi. 47 Bin Dolar üzerinde tutunamayan Bitcoin fiyatı 46 Bin 700 Dolar seviyelerine kadar geriledi. Gün içinde tekrardan güç toplayan Bitcoin yazımızı yazdığımız sırada 47.500 seviyesinden işlem görüyor. Özellikle ABD tarafından gelecek haberler gün boyunca takip edecektir.

Destek ve Direnç Noktalarımıza Bakalım!

Bir sonraki büyük direnç analiste göre, 49.200 dolar seviyesine yakın olabilir. Daha fazla kazanç analiste göre, 50.000 dolar seviyesine doğru bir hareket için kapıları açabilir. Bitcoin fiyatı, 47.500 dolarlık direnç bölgesinin üstünde kalamazsa, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. Aşağı yönde acil bir destek analiste göre, 44.800 dolarlık bölgeye yakın.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Son 1 haftalık dönemde Rusya’nın ruble ile ticaret yapacağını belirmesi. ABD ve Avrupa Birliği’nin Rusya’yı finansal sisteminde dışında bırakma çabaları Rusya’nın da dolara alternatif olabilecek kripto varlıklara dönük açıklamaları kripto paraların değerini hızlı bir şekilde yükseltmektedir.

ABD Tarafından Kısa Vadede Yaptırım Söz Konusu Değil!

Şu anda uygulanan küresel finans sistemi ABD’nin kontrolünde olduğu için yaptırımlara son derece uygundur. Ancak kripto varlıklar üzerinden bunların kontrolü noktasında ya da yaptırımı noktasında en azından kısa vadede yaptırım söz konusu değildir. Çünkü kripto varlıklar bir merkeze ya da hükümete bağlı değildir. Herkes tarafından taşınabilir özelliğe sahiptir.

Bu varlıklar üzerinden yaptırım ancak bu varlıkların tümden uygulanmasına kısıtlama getirerek mümkündür. Bu durum ise sadece Rusya’yı değil kripto varlıkları kullanan herkesi etkileyecek bir durumdur. O yüzden finansal sistemdeki alternatif olarak düşünülmektedir. Kısa vadede bunların kontrolü ancak kısıtlamayla olur. Kısıtlamanın da getirilmesi tek taraflı olacak bir durum değildir.

Güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar