0

Bitcoin, 18 Ayın Zirvesine Ulaşarak Yükselişini Sürdürüyor

Bitcoin’in fiyatı, ABD’de ilk Bitcoin spot ETF’sinin onaylanacağı spekülasyonlarıyla yüzde 12’den fazla değer kazanarak son 1,5 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Coinmarketcap’in verilerine göre, Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri 24 saat içinde yaklaşık yüzde 8,8 artarak 1,27 trilyon doları aştı.

Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, 35 bin doları test etti. Bitcoin (BTC) 31.000 dolarlık kilit direnç seviyesini aşarak yükseliş trendinin tersine döndüğünün sinyalini verdi. Bu gelişme, Kanada’da bir spot bitcoin ETF’sinin onaylanması ve bayilerin kısa gama konumlandırması da dahil olmak üzere bir dizi olumlu haberin ardından geldi. Yazımızı yazdığımız sırada bitcoin 33,700’den işlem görmektedir.

Destek ve Direnç Noktaları

Bitcoin dominans hakimeyeti ile yükselişlere devam edecek gibi gözüküyor. Şu anda yeni destek seviyesi olarak 31.000 dolar seviyesinin görülmesiyle birlikte, bitcoin için bir sonraki hedef 36.000 dolar ve artan volatilite göz önüne alındığında 40.000 dolar civarı gözükmektedir.

Ancak yine de farkında olunması gereken bazı potansiyel riskler var. Örneğin, ABD’deki bitcoin spot ETF onay sürecinin hızı belirsizliğini koruyor. Buna ek olarak, GBTC sahiplerinin ve çeşitli iflas mülklerinin bitcoin satma potansiyeli var ve bu da fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı yaratabilir.

Genel olarak, piyasa daha değişken ve normalleşmiş bir ticaret ortamına geri dönüyor. Bitcoin DVOL endeksi şu anda 2023’ün 2. çeyreğinden bu yana en yüksek seviyesinde ve bu da 4. çeyrekte bitcoin için muhtemelen 31.000 – 40.000 dolar arasında daha geniş bir işlem aralığı görmeyi bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Güncel kripto para haberleri ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Güncel Kripto para haberleri için “Güncel kripto para haberleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar