0

Binance Komisyonları Nasıl Düşürülür? Referans Nedir?

Binance 10% komisyon ödemeli link kullanarak üye olmanız için: https://www.binance.com/tr/register?ref=ALQBI78K

Binance Bildiğimiz gibi dünyanın en meşhur kripto para borsası. İşlem yapan her yatırımcının sık sık kullandığı binance.com 2019’da komisyon oranlarını güncelledi. Öncelikle yeni komisyon oranlarına bakalım.

Eğer aylık işlem hacminiz 50 BTC’den büyük değilse ya da hesabınızda 50 BNB coin tutmuyorsanız VIP 0 tip komisyon oranına sahipsiniz. Bu da normal şartlarda 0.1% işlem komisyonu ödüyorsunuz demektir. Bu oranı düşürmenin birden çok yolu var, şimdi bu yollara bakacağız.

Komisyonları Ödemek İçin BNB Kullanın

BNB Binance^nin çıkarmış olduğu oldukça iddalı altcoinin kendisidir. Eğer komisyonlarınızı BNB ile ödemeyi kabul ederseniz komisyonlardan 50%’ye varan indirim kazanırsınız. Bunu yapabilmek için hesabınızda BNB tutmalısınız ve hesabınızdan “Using BNB to pay for fees” butonuna basmalısınız.

İşlem Hacminizi ve Tuttuğunuz BNB Miktarını Arttırın

Bahsetmiş olduğumuz gibi Binance’in birden çok komisyon tipi var ve sizin işlem hacminiz ve tuttuğunuz BNB sayısı arttıkça komisyonlarınız düşüyor. Ancak düşük miktarlarda işlem yapıyorsanız bu şartı sağlamanız imkansızdır.

Avantajlı Referans Linki Kullanarak Üye Olun

Eğer Binance’e internette araştırma yaparken ya da bir arkadaşınız tavsiyesi ile üye olduysanız büyük ihtimalle referanslı link kullanarak üye olmuşsunuzdur. Bu şekilde üye olduğunuzda ödemiş olduğunuz komisyonların 20% sini sizi üye yapan kişi kazanır.

Ancak Binance son yaptığı güncellemeyle bu programı değiştirdi ve referans sahiplerine bu komisyonların yarısını insanlara geri verme şansı tanıdı. Yani eğer bu seçeneği kabul eden bir kişinin referanslı koduyla üye olursanız komisyonlarınızın 10%’unu geri kazanmış olacaksınız. Birazdan size bu referanslı kodu paylaşacağız. Eğer bu kod üstünden üye olursanız komisyonlarınızın 10%’unu geri alacaksınız.

Kendime bir hesap daha açar diğer hesabıma referanslı üye olurum diye düşünmüş olabilirsiniz ancak bunu tek düşünen siz değilsiniz ve Binance bunun önlemini almış durumda. Bu hareket Binance’in referans politikasında kötüye kullanım oluşturuyor ve iki hesabınız da bu yüzden siz daha komisyon alamadan kapanır.

Binance 10% komisyon ödemeli link kullanarak üye olmanız için: https://www.binance.com/tr/register?ref=ALQBI78K

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar