0

Binance CEO’su İle FTX CEO’su Karşı Karşıya

Binance CEO’su FTT coin paylaşımlarına devam ediyor. FTX ve Binance borsası arasındaki gerilim tırmanırken, CZ elinde bulundurduğu FTT coinleri satmaya başladı. Binance CEO’su CZ yüklü miktarda FTT Coin satışı yapacağını duyurdu, twitter üzerinden dikkat çeken paylaşımlarda bulunan CZ, Sam Bankman Fried bağlantılı olarak ortaya çıkan son ifşalar nedeniyle bu kararı aldıklarının altını çizdi.

Karar sonrasında FTT Coin’in %10’un üzerinde değer kaybettiği görüldü. Binance CEO’su, FTT’leri tasfiye etme kararının sürece yayılacağını, bu sayede büyük bir zarar yaratılmasını engelleyeceklerini ifade etti. Binance’ın her zaman sektör katılımcıları arasındaki iş birliğini teşvik ettiğinin altını çizen CZ, FTT Coin satışının rekabet için yapılmadığını vurguladı. CZ, spekülasyon amaçlamadığını bildirirken, FTX borsasının yerel tokenin birkaç ay içerisinde satılacağını bildirdi:

“Bunu piyasa etkisini en aza indirecek şekilde yapmaya çalışacağız. Piyasa koşulları ve sınırlı likidite nedeniyle, bunun tamamlanmasının birkaç ay süreceğini tahmin ediyoruz… Binance her zaman sektör oyuncuları arasındaki iş birliğini teşvik eder. Bunun bir rekabet hareketi olup olmadığına dair spekülasyona gelince, öyle değil…”

FTX vs Binance | Airdropturkiye.com

Changpeng Zhao ile Sam Bankman-Fried arasında ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde, Bankman-Fried’ın şirketi Alameda’nın bilançosu tartışma konusu olmuştu. Şirketin 14.6 milyar dolarlık varlığı bulunduğu, bunların büyük bir bölümünün ise FTT token’ından oluştuğu, sadece 134 milyon dolarlık nakit bulundurdukları belirtilmişti. Şirketin 8 milyar dolarlık yükümlülüklerini yerine getiremeyeceği iddialarının ardından Binance, elindeki tüm FTT’leri satma kararı aldı. FTT token’ının fiyatında dalgalanmalar yaşanırken Alameda Research ise Zhao’ya ellerindeki tüm FTT’leri 22 dolardan bugün satın almayı teklif etti. Dün, en çok FTT bulunan hesaplardan birinden Binance’e 585 milyon dolarlık FTT aktarıldı. Sonradan bu işlemin Binance tarafından yapıldığı anlaşıldı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’dan yanıt geldi.

“Savaşla değil, sevgi ve blok zinciri ile yaşayalım” diyen Bankman-Fried, şu ifadeleri kullandı:

“Neyse, ben zaten başka bir şey yazmayı düşünüyordum. Ancak sonra derin bir nefes aldım ve hepimizin hatırlaması gereken şeyleri aklıma getirdim. O da; Bu işin içinde hepimizin olduğu ve benim bu endüstriyi ileri seviyeye taşıyan ‘herkes’ için en iyisini istediğimdir. Çünkü ben bu endustri için bir şeyler inşa eden herkese büyük saygı duyuyorum. Bu saygı karşılıklı olsun ya da olmasın, aynı yöntemleri kullanalım ya da kullanmayalım, hepsine saygı duyuyorum.
CZ de buna dahildir. Savaşla değil sevgi ve blok zinciri ile yaşayalım.”

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar